Skontaktuj się z nami! +48 76 850 61 71 607 988 255
focis@focis.pl

Blog

23 listopada 2022

Funkcjonalne obudowy kominkowe w nowoczesnym stylu

Nowoczesny styl, ze względu na prostotę form i ograniczoną, stonowaną paletę barw może nasuwać skojarzenia o sterylności, a wręcz surowości wnętrza. Swoimi projektami udowadniamy, że nie musi tak być. Właściwie wkomponowane, modernistyczne obudowy kominkowe nadają pomieszczeniom przytulności pozwalając jednocześnie zachować minimalistyczną estetykę całej aranżacji.


Obudowy kominkowe Focis- modne i funkcjonalne elementy wystroju

Istotą nowoczesnego stylu w wystroju wnętrz jest funkcjonalność. Geometryczne kształty i gładkie powierzchnie, otwarte i uporządkowane przestrzenie, nowoczesne materiały wysokiej jakości- te wszystkie elementy nadają przysłowiowym czterem kątom cech prostej elegancji. Funkcjonalne obudowy kominkowe mogą dopełniać lub nadawać charakteru wnętrzom i w zależności od wybranych materiałów stanowią integralną część wystroju bądź też ożywiają pomieszczenia nadając mu dekoracyjności.

W naszych ostatnich realizacjach zabudów kominkowych w stylu minimalistycznym zdecydowanie króluje biała obudowa z połyskiem, chociaż coraz częściej klienci decydują się na czerń, zarówno w macie i połysku. Jak widać, w każdym z tych przypadków ściany również pozostają w tonacji nie rzucającej się w oczy. Dzięki temu zabiegowi kominki są bardzo dobrze wyeksponowane i oprócz funkcji grzewczej pełnią także funkcję głównej dekoracji wnętrza.

Czym wykończyć nowoczesny kominek? Inspiracje

Nie bez znaczenia dla podtrzymania estetyki i spójności designu pozostają surowce i wzory wykorzystywane przy wykończeniu nowoczesnych kominków w salonie: 

  • drewno 
  • wielkoformatowe płyty kamienne 
  • elementy metalowe

Bogactwo struktur i faktur pozwala w harmonijny sposób dodać dekoracyjności wnętrzom urządzonym w minimalistycznym stylu, a subtelne wtrącenia w postaci żyłkowania kamieni dodają ostatecznego szlifu, minimalizując odczucie niedoboru w przypadku monochromatycznych aranżacji.

Prostota i elegancja- kominek jako mocny akcent dekoratorski

Innym skutecznym sposobem na dodanie dynamiki pomieszczeniom utrzymanym w charakterystycznym dla nowoczesnego stylu porządku jest wykorzystanie betonu architektonicznego i cegieł stanowiących wręcz wizytówkę wnętrz utrzymanych w kanonie industrialnym czy loftowym.

W takim przypadku sprawdzi się również nowoczesny piecyk wolnostojący. Wyraziste, pozbawione zbędnych ozdobników i przytłaczających dekoracji projekty stanowią idealne tło dla designerskich mebli o prostych formach.

Reprezentacyjne obudowy kominkowe: kropka nad i współczesnego designu

Współczesne trendy wnętrzarskie to jednak przede wszystkim- łączenie funkcji pomieszczeń. Duże, otwarte przestrzenie pełne światła; salony, w których strefa wypoczynkowa i aneks jadalny zlewają się w spójną i harmonijną całość niejako „wymuszając” ujednoliconą stylistykę i kolorystykę stanowią niemałe wyzwanie w projektowaniu wnętrz. 

Tu przychodzimy z dwoma rozwiązaniami: jednym z nich jest zabudowa łącząca kominek z funkcją meblową. Druga z możliwości to panoramiczny kominek z szybą trójstronną w ścianie na granicy pomieszczeń, dzięki któremu płomienie widoczne są z każdego miejsca w pomieszczeniu.

Projekt, montaż i wykonanie zabudowy kominkowej

Wszystkie zaprezentowane powyżej realizacje to jedynie część naszych projektów, które wykonaliśmy w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Staramy się, by nasze realizacje kominków odpowiadały w pełni oczekiwaniom naszym klientom, a dzięki wkładaniu w pracę całego serca i pasji – udaje się to nam za każdym razem! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w przypadku pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji. kontaktu i do zapoznania się z naszymi pozostałymi pracami.  , jakie wykonaliśmy. Zachęcamy do obejrzenia pozostałych prac Focis.

Aktualności, Realizacje